Neviem udržať peniaze

alofinka
10. dec 2019

Mam taky problém že keď mám peniaze bokom mam stále nutkanie ich minúť, neviem si nič našetriť, vždy si odložím z výplaty, ale stále rozmýšľam kde ich minút, čo si kúpiť, a aj ich miniem, niekedy ma až trase ich minút, potom mam výčitky, zarobím okolo 600,chlap mi dá 300 a ja to všetko miniem, 500 min na stravu, domácnosť, zvyšok vždy miniem, vždy si nájdem dôvod ich minút, len by som nakupovala, teraz som si nastavila sporenie,mam tam nejake peniaze a stále rozmýšľam co si kúpiť, kde ich minút, možno mám závislosť na nakupovaní, neviem, ale strašne chcem šetriť a nedarí sa mi, niečo mam bokom tak to všetko miniem...

wena
10. dec 2019

Asi smer psychológ.

stela01
10. dec 2019

@alofinka máš sporenie a rozmýšľaš kde by si to minula
Tak len rozmýšľaj a nech ich ďalej v banke 👍🏻😉

amonet
10. dec 2019

Ideal je nastavit si sporenie mimo, kde na peniaze nebudes mat dosah ci min. Ich neuvidis hned po prihlaseni do internetbakingu. Skus napr. Depozitne konto od spolocnosti IAD. Nulovy vstupny a vystupny, v pripade totalnej nudze ich mas do 24h na beznom ucte. Aale nevidis ich. Musis sa tam hlasit cez zvlast apku

sapetka
10. dec 2019

Tak nech ti muz nedava peniaze a bude po probleme. Nech setri on a budete mat hned viac penazi. Lepsie ako ked ich rozdrbes

lula313
10. dec 2019

Buď si stanov velky ciel(dovolenka, auto, nova kuchyňa, byt pre dieťa), alebo len rezerva(keby sa tebe alebo mužovi niečo stalo-smrt, úraz, rozvod, aby si neskončila na dlažbe). A hneď ako ti príde vyplata, odved časť na sporiaci ucet a nesiahaj na to. Ja by som detom chcela do buducna zabezpecit nejakú nehnutelnost, aby to nemali take tazke ako ja po škole, takze napr to je môj cieľ na šetrenie..

anjelicek26
10. dec 2019

Na začiatku mesiaca tam pošli peniaze na sporiaci účet a zvyšok Minaj ako sa to páči. Žiaden problém.. žiadne kreditky a žiadne povolenie prečerpania na účte. Ja to tak robím roky a žiadna drama😂

dudos
10. dec 2019

@alofinka tak si spor vo fondoch, alebo na dôchodok, tuším tretí alebo štvrtý pilier.

malebiele
10. dec 2019

Niektore sporenia mas take ze vies vyberat len raz mesacne, pripadne raz rocne, mozno idealne pre teba su tieto sporenia, konkretne slsp ma tak

loginexistuje
10. dec 2019

@alofinka tak nech ti chlap da tych 300 na sporiaci ucet vacsinou ti ho banky daju k beznemu uctu bez dalsieho poplatku a tych 300 si tam nechavaj za 6 mesiacov mas nasetrene 1800 a mozete ist na dovolenku.
urob si reviziu v obleceni ... stare povyraduj aby si mala prehlad a spocitaj si jednotlive kusy triciek atd a odfot si sucty do mobilu a ked budes chciet kupit nove povedz si sak ich mam 20 naco mi je 21 detto hracky detske oblecko, skus varit zo zasob a jedla ako kedysi ... granadir, spenat, fracuzske, huste polievky a pod..

a vyberaj si tu dovolenku prip vystrihni z katalógu obrazok daj na ladnicku ...

loginexistuje
10. dec 2019

a hlavne si pories preco mas taketo nutkave spravanie ? je to z detstva ze ste zili v biede ? alebo si tak kompenzujes nizke sebavedomie ? hodnota cloveka nezavisi od hmotných veci ... ano clovek ma rad tu moc ze idem a kupim si ... ale to je prchavy pocit a rychlo prejde

bimbina
10. dec 2019

Riešenie dať ich partnerovi do rúk ak nevieš základnú vec , ktorú by žena mala vedieť . Pretože ak to nedokáže žena , ako to do budúcna môžeš chcieť od svojich deti , a svojej rodiny . Čím skôr sa to naučiť , tým lepšie .... ale najlepsi spôsob dať polovičke . 🙂👍

1didiana1
11. dec 2019

ak to je az take nutkanie a stale na to proste myslis, tak by si sa o tom mala si s niekym porozpravat. alebo si nechaj na ucte len to co minies na domacnost a ostatok nech ma chlap a nebudes mat co minat 🙂

siska53
11. dec 2019

@alofinka a nam sa tie peniaze akosi minu sami.. a to nerozhadzujeme, bezny chod domacnosti, decka rastu, skola, hypoteka..

Ak mas ale.ty pocit, ze tebe sa ro vymklo z ruk, tak asi fakt jedine navštívit psychologa

ledgerka
11. dec 2019

Smer psycholog. Musis zistit preco to robis. Ziadne zamky nepomozu, vzdy najdes sposob ako si nechat zadne dvierka a peniaze minut.

kikanik
11. dec 2019

@alofinka asi nemáš iné potešenie v živote len nakupovanie. Skús sa začať tešiť z iných vecí. Namiesto nakupovania sa choďte s partnerom prejsť. V lete sadnite na bike. V zime si niečo dobré upečte alebo ja neviem čo ťa baví. Urobte si spolu pekný deň. To je viac ako tričko, z ktorého sa hodinu tešíš. To tričko ti nedá nič, na čo by si mohla spomínať s úsmevom. Radšej si šetrí na výlet, dovolenku, objavuj nové miesta... , len treba začať.

alofinka
autor
18. dec 2019

Objednala som sa u psychologa

southbay
1. jan 2020

@alofinka s tymto ma realne problem 90% legalne dospelej populacie, ktora realne dospela nie je...ked si to zacnes vsimat tak skoro vsetci okolo teba vsetko rozflakaju

vacsinou byvaju ludia v jednej z dvoch kategorii: bud sa viac tesia z kopky nasetrenych penazi (setrici) alebo z premienania prijmu na ine veci/tovary/sluzby (minaci), ked je aj manzel minac tak je to velmi zlozite, idealne je ked aspon jeden z dvojice je setric a jeden je matematicky zalozeny (moze byt setric alebo minac)

neviem ci ti zrovna nejaky psycholog pomoze, proste mas nulovu sebakontrolu a nie si nijako nutena setrit, fungujes ako male dieta bez schopnosti odlozit okamzite potesenie

ani nechapem, ze "chlap mi da X €", ak je manzel tak by ste mali mat spolocny budget na kazdy mesiac kde bude jasne spisane co kam pojde

kovbojka
3. feb 2020

Ahoj, som osobným finačníkom, tvoje financie by mali byť rozložené:
5% - krátkodobá rezerva (na účte v prípade potreby_oprava práčky, auta apod.)
5% - zabezpečenie príjmu (napr. v prípade PN príjmy klesnú na cca 50-55% a ovplyvní to schopnosť utiahnuť všetky výdaje)
10% - strednodobá rezerva - keď na niečo šetríš napr. nové auto _na 5-10 rokov
10% dlhodobá rezerva - šetrenie na dôchodok/v budúcnosti nebude mať kto robiť na naše dôchodky (III. pilier príp. investovanie do správc. spoločností/šetrenie na dôchodok)_, ak nemáš II. pilier dá sa do 35 rokov- nič Ťa to nestojí, peniaze/5% odvodov nepôjdu do štátnej kasy, ale Tebou vybranej správcovskej spoločnosti, kde sa zhodnocujú/úročia a v prípade smrti sa dedia
30% - ak máš úver_je to maximálna výška úveru
40% - ostatné výdavky

Výhodnejšie je investovať do správcovských spoločností ako do banky. Banka Tvoje investície na sporiacom účte investuje do správcovských spoločností, ale určité % si ponecháva, čiže v konečnom dôsledku zarobíš menej. Obráť sa na osobného finančníka v Tvojom okolí_možno Ti poradí.

fino
28. feb 2021

Žiadne peniaze žiadny problém

marika1984
24. sep 2021

@alofinka Ahoj bol tvoj problem so zadelenim financii riesitelny psychologom? Dakujem.Martiova M

alofinka
autor
3. nov 2021

@marika1984 stále chodím ku psychologovi , nachvílu mi je dobre a potom zasa nakupujem, stale dookola