Kde odložiť/investovať 10 000 EUR?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

máme odložených 10 000 EUR ako železnú rezervu na účte v banke. Keďže je stále pomerne vysoká inflácia, tak rozmýšľame, že kam tie peniaze odložiť na zhodnotenie.

Peniaze neplánujeme v najbližšom období využiť. Človek však nikdy nevie, kedy ich bude potrebovať a v prípade potreby by sme ich chceli mať k dispozícii.

Aká banka je najvýhodnejšia?

Kde investovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

za mňa najlepšie na investovanie väčšej sumy peňazí na finančnú rezervu sú investičné nástroje, ktoré zabezpečia investorovi vysokú likviditu (do pár pracovných dní by mal v prípade potreby na účte peniaze), čisté zhodnotenie nad úrovňou dlhodobej inflácie (3/4% ročne) a nízke riziko. Ideálne, ak tá investícia nie je kolísavá a vie sa človek spoľahnúť na to, že v prípade výberu bude v pluse.

Akciové a dlhopisové fondy neponúkajú nízke riziko na krátku dobu.

Termínované vklady neponúkajú dostatočné čisté zhodnotenie a ani likviditu.

Zlato/striebro neponúka dostatočne nízke krátkodobé riziko a čisté dlhodobé zhodnotenie.

Najlepšou možnosťou pri tomto účele je investícia do realitných fondov, ktoré zabezpečujú všetky faktory. Môže to byť napríklad Prvý Realitný fond od IAD Investments. Keď si pozriete čisté zhodnotenie, likviditu, riziko a volatilitu (kolísavosť investície), tak všetky tieto faktory sú v poriadku.

Ak by ste k tejto téme potrebovali viac informácií, prípadne by Vás zaujímala investícia do daného realitného fondu za výrazne nižší vstupný poplatok ako je štandardne, pokojne sa na mňa obráťte a poradím Vám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk