Kedy si budeme môcť vziať hypotéku po manželovom bankrote?

Zodpovedané
25. máj 2021

Dobrý deň,

manžel je po osobnom bankrote.

Kedy si budeme môcť vziať spoločnú hypotéku, alebo refinancovať spolu moju súčasnú hypotéku spred manželstva?

Koľko trvá kým zmizne z blacklistu bank?

Bude možné refinancovať moju hypotéku s ním ako spoludlžníkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne nemám žiadnu pozitívnu skúsenosť, že sa mi podarilo doriešiť hypotéku u človeka, ktorý bol po osobnom bankrote.

Pokiaľ nájde banka informáciu v zozname úpadcov, resp. bude informácia interne evidovaná aj v banke (kde mohol mať produkty a služby), dovtedy bude určite problém.

Je to vždy viac rokov (najviac mám skúsenosť osobnú, že bol 4 roky po osobnom bankrote a nedala sa riešiť ani výnimka).

Riešením by mohlo byť zúženie BSM, kde by ste úver riešili len cez seba. Resp. využili pomoc nejakého iného spolužiadateľa.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk