Ktoré úrazové poistenie je najvýhodnejšie pre rodiča a dieťa?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom úrazového poistenia.

Ktorú poisťovňu by ste odporučili na uzatvorenie úrazového poistenia bez sporenia pre 47-ročného rodiča a 8-ročné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

životné poistenie je za mňa asi najkomplexnejšia téma z oblasti finančných produktov. Je veľmi ťažké odpovedať jednoznačne, ktorá poisťovňa je najlepšia len na základe veku poistených osôb. Pre každý prípad môže vyjsť iná poisťovňa lepšie. Poviem vám pár príkladov, aby ste si to vedeli predstaviť, ako to myslím.

Každá poisťovňa trošku inak posudzuje cenu pri rizikovejšom povolaní poistenej osoby. Niektoré poisťovne dávajú prirážku na cene, keď je poistená osoba fajčiarom. Alebo niekde potrebujete chodiť pravidelne na preventívne prehliadky, aby ste dostali celú poistnú sumu, za ktorú si platíte. A niekde produkt obsahuje viac kritických ochorení, ktoré poisťovňa kryje a niekde menej. Každá poisťovňa má iné limity napríklad pri poistení PN-ky na základe mesačného príjmu a podobne. Napadajú mi desiatky ďalších prípadov, ale verím, že viete čo som tým chcel povedať.

Ide o to, že všetko záleží od vašej situácie, zdravotného stavu, voľnočasových aktivít, práce, výšky dlhov, od toho aké pripoistenia si chcete dojednať a tak ďalej. Životné poistenie by sa malo nastavovať vždy na mieru a podľa toho sa potom vyberá poisťovňa. Aby som vám nedal len takú diplomatickú odpoveď, tak mi kľudne napíšte na mail a odporučim vám súkromne poisťovňu podľa vašej situácie, nech to nie je len taký výstrel na slepo.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk