Má 30-ročný chlap pracujúci v Čechách s čistou mzdou 2800 EUR šancu získať úver 200 000 EUR?

Zodpovedané
24. nov 2023

Dobrý deň,

riešime stavbu domu s tým, že ja zarábam v ČR. Príjem mojej priateľky nebudeme rátať do hypotekárneho výpočtu. Vlastním pozemok, ktorého hodnota je 90 000 EUR. Mám 30 rokov a čistý príjem zo zmluvy bez bonusov 2800 EUR podľa súčasného priemerného kurzu, za ktorý som posledné mesiace zamieňal (24,7).

Stavba domu bude niekde okolo 200 000 EUR. To je aj suma, ktorú by som chcel požičať. Chcel by som začať stavať za požičané peniaze, keďže by som zakladal pozemok a potom dokončovať za svoje (rezerva na to vyhradená ak mi schvália 200 000 EUR hypo by bola okolo 50 000).

Je to reálne?

Z bankových kalkulačiek a nezáväznej diskusie VÚB, ktorá czk príjem akceptuje vyšlo, že áno. Zatiaľ len kreslíme projekt, takže prisľúbené som to nikde nedostal.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, vyšlo by Vám to v týchto bankách:

  • SLSP a VÚB (akceptujú 100% príjmu z Česka).
  • Unicredit (akceptuje 80% príjmu z Česka).

Z pohľadu úrokových sadzieb je na tom najlepšie Unicredit, potom VÚB a najhoršie je na tom SLSP.

Z pohľadu služieb je pre Vás podľa mňa TOP banka Unicredit, kde si viete schváliť dopredu hypotéku na 12 mesiacov (dovtedy potrebujete čerpať). Nepotrebujete mať ani stavebné povolenie. V banke tvrdia, že áno, lebo o tom nevedia, že sa to dá aj bez toho. Existuje na to jedna finta ako sa to dá spraviť. Tým pádom by ste si vedeli garantovať aktuálne podmienky a dopredu hypotéku schváliť nech to máte isté.

Záleží zároveň aj od počtu detí, iných úverov a úverovej histórie. Ak potrebujete v tomto poradiť a porovnať si všetky možnosti a zistiť, či by sa dalo schváliť si vo Vašom prípade hypotéku už teraz, pokojne mi napíšte na mail a pozriem sa na to.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk