Máme šancu získať pôžičku 60 000 eur, keď manžel robí na dohodu a ja som na rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
17. júl 2021

Dobrý deň,

sme mladá rodinka so 4 deťmi, najmladšie bude mať o mesiac rok. Chceli by sme si postaviť vlastný domček, ktorý má hodnotu 120 000 eur. Máme nasporených 60 000 eur. Manžel má v práci iba dohodu na neurčito a ja mám rodičovský.

Je možné, aby nám banka dofinancovala zvyšných 60 000 eur?

Pozemok máme svoj, tak ten kupovať nemusíme.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to ideálna kombinácia príjmov, niektoré banky dohody akceptujú, avšak ideálne je, ak je to doplnkový príjem a v žiadosti o úver má žiadateľ alebo spolužiadateľ aj iný lepší príjem. Rodičovská dovolenka je tiež posudzovaná a akceptovaná ako doplnkový príjem.

Pre overenie by bolo potrebných oveľa viac informácií. Napr. aj to, že ak by typ pracovného pomeru banka akceptovala, že aký je vlastne vysoký, tiež aké sú ďalšie parametre (aj väčší počet detí je samozrejme pre účely úveru viac zaťažujúci)

Predpokladám však, že šanca nebude príliš vysoká a asi by pomohlo, ak by bol v žiadosti nejaký iný príjem (aj pracovný pomer na dobu určitú) alebo ďalší spolužiadateľ s príjmom.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk