Môže si pri kúpe druhej nehnuteľnosti vziať hypotéku iba manžel?

Zodpovedané
22. mar 2024

Dobrý deň,

uvažujeme nad kúpou druhej nehnuteľnosti formou hypotekárneho úveru. Na prvú hypotéku si ani ja a ani manžel neodpočitávame dane na základe zaplatených úrokov. Náš spoločný príjem presahoval limity.

Je nejaká možnosť, aby v manželstve druhú hypotéku "vzal" len manžel?

Jeho príjem je v rozmedzí, aby mal nárok na danú pomoc + aj ďalšie podmienky spĺňa. Na internete som našla informáciu, že je možné upraviť bezpodielové vlastníctvo a tak by mohol vziať hypotekárny úver aj jednotlivec v manželstve.

Patrila by v takom prípade nehnuteľnosť len manželovi?

Ja by som nikde nemohla figurovať ako spoluvlastník?

Bolo by možné nejako dodatočne doplniť ďalšiu osobu ako spoluvlastníka neskôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

nehnuteľnosť by mohla pokojne patriť zároveň aj Vám už od začiatku. Hypotéku by mal teda len on, no príjem by sa mu aj tak rátal na domácnosť. Nemyslím si, že by sa to dalo takýmto spôsobom obísť, aby mal nárok na bonus na zaplatené úroky.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk