Môžem požiadať o osobný bankrot?

Zodpovedané
23. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom osobného bankrotu. Som na rodičovskej dovolenke s prvým dieťaťom a prišli mi rôzne listy od exekútora a iné. Mám 300 eur mesačne, takže platiť to nemôžem.

Je možné požiadať o osobný bankrot?

Ak áno, tak ako mám postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite je dôležité, že sa zamýšľate nad možnosťami. Túto tému je určite rozumné rozobrať aj s právnikom, nakoľko osobný bankrot má určité dopady.

Odporúčam zvážiť konzultáciu v Centre právnej pomoci - https://www.centrumpravnejpomoci.sk/.

Poslaním Centra je poskytnúť občanom odborné informácie o svojich možnostiach a právnu pomoc napr. v občianskoprávnych veciach, v rodinnoprávnych veciach, v pracovnoprávnych veciach, či v konaní o oddlžení fyzických osôb.

Tento proces začína akýmkoľvek prvým kontaktom občana s Centrom a to osobne, telefonicky alebo elektronicky.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk