Môžem založiť spoločnú nehnuteľnosť?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som kúpiť byt. Časť by som vyplatila v hotovosti a zvyšok by som založila nehnuteľnosť a pozemok. Spoluvlastníkom som s 2 ďalšími ľuďmi, nadobudli sme dedením.

Po kúpe bytu by som chcela potom úver previesť na byt a odbremeniť prvú nehnuteľnosť a pozemok.

Je niečo takéto možné?

Aká by tam bola šanca na schválenie od banky?

Aké iné dokumenty by som musela ešte dokladovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to možné. Dokonca viete urobiť to, že na danú nehnuteľnosť s pozemkom zoberiete americkú hypotéku, kde ani nemusíte dokladovať účel použitia prostriedkov. Preto Vám nebude treba dokladovať ani kúpnu zmluvu k novému bytu. Sú tam však iné podmienky vo viacerých bankách ako štandardne, ale veľakrát to vychádza rovnako výhodne ako s dokladovaním.

Musíte však všetci traja podpísať záložnú zmluvu v prospech banky . Ak Vám to čo i len jeden nedovolí, nemôžete to takto spraviť.

Pokojne mi napíšte na mail detailnejšie situáciu a poradím Vám konkrétny postup. Prípadne Vám aj prepočítam všetky možnosti, ktoré vo Vašej situácii máte, lebo nebude to riešiteľné určite v každej banke.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk