Môžem získať hypotéku, keď mám úver?

Zodpovedané
7. sep 2021

Dobrý deň,

s priateľkou čakáme bábätko a potrebujeme súrne byt - dom.

Dajú mi hypotéku na koľko mám ja úver a platím 400 eur a zostatok úveru mám 25 000 eur?

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je vhodné si urobiť konzultáciu, kde sa zhodnotí Váš aktuálny stav a možnosti. Vo Vašom dotaze je naozaj málo informácií, pretože samotná existencia úveru aj s vyššou splátkou neznamená, že by ste ďalší úver či hypotéku nedostali.

Veľmi dôležité sú príjmy a množstvo ďalších informácií (aj o nehnuteľnosti, ktorú by ste chceli kúpiť/založiť).

Ak máte záujem, skúste upresniť informácie napr. emailom, kde si Vašu situáciu môžeme podrobnejšie rozobrať. Prípadne neváhajte zájsť sa poinformovať aj do banky či s nejakým finančným sprostredkovateľom alebo hypotekárnym špecialistom. S niekým, na koho sú dobré referencie.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk