Môžme zobrať pôžičku, keď máme exekúciu?

Zodpovedané
15. júl 2020

Dobrý večer,

môj priateľ má exekúciu - dlh 3 000.

Dá sa zobrať pôžička tak, že by sme o ňu požiadali, dali by nám a stiahli si za to peniaze?

Ako by sme mohli dostať pôžičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má priateľ aktívnu exekúciu, tak banka úver neposkytne. Odporúčam Vám komunikovať priamo s exekútorom a skúsiť sa dohodnúť na prijateľnom splátkovom kalendári.

Pozrite si aj predošlé odpovede v tejto poradni, kde sa venujem exekúciám - napr. tu https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/financn....

O úver v banke by sa prípadne dalo žiadať tak, že by tam priateľ nefiguroval. O úver by ste požiadali napr. Vy. Banka vždy posudzuje jednak príjem, ale aj negatívne informácie o žiadateľoch - úverový register, exekúcie a pod.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk