O koľko mi mimoriadne splátky znížia celkovú čiastku?

Zodpovedané
4. sep 2023

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom hypotéky. Budem mať hypotéku 30 000 eur s fixáciou 5 rokov.

Na koľko rokov je najvýhodnejšie ju zobrať?

Aktuálne mám úrok 4,49%. Príjem mám 1700 - 2000 eur mesačne. Chcela by som čo najkratšie splácať a dávať aj mimoriadne splátky, aby som čo najmenej zaplatila navyše. O investovanie nemám záujem.

O koľko približne mi mimoriadne splátky znížia celkovú čiastku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte záujem o investovanie na predčasné splatenie a chcete čo najmenej preplatiť, tak najlepšie je prepočítať si, že aký máte maximálny mesačný strop na mesačnú splátku hypotéky. Podľa toho by som si zobral hypotéku na daný počet rokov a mesiacov, aby ste ju platili čo najkratšie, ale zároveň v rámci Vášho rozpočtu. Tým pádom by ste nemuseli dávať mimoriadne splátky.

Podľa toho si je potom potrebné aj vybrať banku. Niektoré majú minimálnu splatnosť 1 rok a niektoré 5 rokov, niektoré niečo medzitým.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk