Oplatí sa investovať do IAD fondov na kratší čas?

Zodpovedané
1. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadne IAD fondov, konkrétne o 1. Realitnom fonde. Som skôr konzervatívnejší typ, človek sa bojí v tejto dobe veľkého rizika.

Oplatí sa tam investovať aj vyššiu sumu na kratší čas?

Aká je tam výnosnosť k poplatkom za vklad či vedenie účtu?

Ako sa oplatí šetriť v horizonte cca 8 rokov na výročie fixácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko o tomto fonde nájdete na tomto linku: https://iad.sk/podielove-fondy/fond/prvy-realit...

Investičné poradenstvo funguje na tom princípe, že poradca musí poznať cieľ investora, investičný horizont a jeho rizikovo-výnosový profil. Podľa toho sa dá určiť, či je tento fond pre daného investora vhodný alebo nie. Neviem vám teda povedať, či do toho investovať alebo nie.

Vo všeobecnosti je tento fond jeden z top na trhu, neradí sa ku konzervatívnym ale k vyváženým investíciám. Vie priniesť zaujímavé zhodnotenie zo strednodobého horizontu, pretože je málo kolísavý a napriek tomu pomerne výkonný. Zhodnotenie dosahuje v čistom medzi tromi a štyrmi percentami ročne (po odrátaní poplatkov a dane).

V horizonte 8 rokov sa nájdu aj výkonnejšie investície. No ako som vravel, záleží od vášho investičného profilu a cieľa, ktorý chcete investíciou dosiahnuť. Vo všeobecnosti tam odporúčam investovať tak na 3 - 6 rokov a pokojne aj väčšie čiastky (5/6 ciferné).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk