Platí sa pri prestupe medzi podielovými fondami v rámci jednej správcovskej spoločnosti/banky daň z výnosu?

Zodpovedané
28. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Platí sa pri prestupe medzi podielovými fondami v rámci 1 správcovskej spoločnosti/banky daň z výnosu?

Prekvapilo ma, že mi ju strhli, keď som peniaze ani nemala na svojom účte.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno.

Najprv sa musia odpredať podiely v danom fonde, prevedú sa Vám peniaze na menu EUR v rámci Vášho investičného účtu a nakúpia sa nové podiely. Každopádne najprv dôjde k predaju podielov, čím prirodzene môžete dosiahnuť zisk a daný zisk podlieha zdaneniu pri podielových fondoch (pri ETF nie po 1 roku).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk