Schvália priateľovi hypotéku, keď mal exekúciu?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na možnosť hypotéky u priateľa. Mal exekúciu na výživné a teraz spláca cez exekútora (momentálne je nutné doplatiť okolo 600 EUR) výživné na dvojičky, na každé zvýšené po 200 EUR. Tiež mal exekúcoi na zdravotnom a sociálnom, to je všetko uhradené.

Bolo by možné po splatení o nejakých 5 - 6, že by mu schválili hypotéku?

Je lepšie žiadať spolu i napriek tomu, že ja budem pracovať len na skrátený úväzok?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky pohľadávky musí mať vyrovnané a potrebuje mať čistý úverový register (ak náhodou nemá).

Ak to už nikde nebude svietiť, môžete skúsiť nahodiť žiadosť. No neviem ako dlho sa v tomto prípade veci uchovávajú pre banky. Môže sa stať, že to aj tak bude zamietnuté. Skrátený úväzok nevadí, keď máte jeden celý klasický príjem.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk