Kde nám dajú pôžičku, keď má manžel exekúciu?

drobec87
18. jan 2014

Dobrý deň. Kde nám požičajú cca 5 až 7 tisíc eur? Ja som na RD a manželovi sťahuje exekútor z platu určitú čiastku. Peniaze potrebujeme práve na vyplatenie toho exekútora, aby sme čo to každý mesiac ušetrili. Sťahuje mu cca 200 až 300 eur na mesiac a tak môj manžel donesie domov tiež len okolo 300 eur. Ja som len na Rodičovskej dovolenke, máme 14 mesačnú dcérku a takto sa nedá žiť. Pri pôžičke a splatení exekútora by to bolo lepšie, ak by sme na mesiac platili počítam cca 100 až 150 eur na mesiac. No neviem ako to ozaj je, tak sa informujem. Súrne. Ďakujem.

luba28
18. jan 2014

@drobec87 bohuzial ak je tam exekucia na plate a vsade je potrebny prijem tak nikde,jedine,ze by ste zalozili nehnutelnost a ziadali pozicku bez dokladovania prijmu a tak by sa to dalo,.....nech sa ide pytat niekde,alebo na internete si najdite,....myslim,ze cetelem tak dava,alebo quatro,aj ked preplatite vela,.....

bajana
18. jan 2014

bohuzial asi len v nebankovkach....a to teda radsej zit z 500EUR, ako platit tie hrozne uroky

drobec87
autor
18. jan 2014

@luba28 Nemáme čo založiť :( Bývame u svokrovcoch ( jeho rodičov ). Oni nepomôžu, nemôžu a navyše aj kôli ním sa dostal do tejto situácie.

luba28
18. jan 2014

@drobec87 tak bez dokladovania prijmu daju,ale nie tak vysoku sumu,....pogoogli tie nebankovky jedine,....oni nepozeraju ani do registra,ani prijem niektore nechcu

lenka110611
18. jan 2014

áno v nebankovke ti požičajú ale splátky sú tam tuším týždenné nie mesačné a tie hrozné úroky, mesačne by ťa splátka vyšla rozhodne viac ako teraz ten exekútor 300 eur. Požičajte si od niekoho známeho, vyplaťte exekútora, následne si požičajte z banky a vráťte to tomu, kto vám požičal na začiatku. A banke budete pekne pomaličky splácať.

sissy27
18. jan 2014

@drobec87 nedávno tu bola v podstate identická téma... odpoveď je - nikde... ty príjem nemáš - rodičák je sociálna dávka, manžel má exekúciu, nikto seriózny vám nepožičia... možno nejaká nebankovka, ktorá vás položí úplne a nenávratne... riešenie by som videla v tom, že pôjdeš do práce aj ty a prípadne sa dohodnete s exekútorom napr. na nižších splátkach...

drobec87
autor
18. jan 2014

@lenka110611
@sissy27 Takže je to asi na ... :( Tu pôžičku bral manžel pred rokmi na sestrinu svadbu, kôli svojim rodičom ( lebo im nedajú ). Manžel pred viac než rokom stratil prácu na pár mesiacov, nemohol splácať, rodičia ani nikto nepomohol a už je tam exekútor. Vtedy sme ešte neboli manželia ( myslím keď bral pôžičku ). Som z toho na nervy, vlastná rodina mu toto urobila. Chceme to nejak vyplatiť, mať pokoj a aspoň trošku lepšie. A časom odísť od svokrovcoch. Lebo takto sa nedá, ani s nimi bývať, ani žiť z toľkých peňazí. Nemáme si od koho požičať :(

drobec87
autor
18. jan 2014

A ja do práce nemôžem ísť, nemám kam dať malú. Na jasle nemáme. To až keď pôjde do škôlky.

bajana
18. jan 2014

no uz len zatat zuby a vydrzat....ak ste u svokrovcov, naklady na byvanie mate isto nizsie ako v podnajme, takze si stale myslim, ze zit z 500EUR este 2 roky je lepsie, nez potom x rokov splacat predrazenu pozicku z nebankovky

lenka110611
18. jan 2014

@drobec87 na sestrinu svadbu... tak čo neplatí sestra? alebo sestrin manžel?? nechápem.

sissy27
18. jan 2014

@drobec87 keď nemáš kam dať malú, to znamená, že celá rodina pracuje od rána do večera a aj po nociach - takže by som trvala na tom, aby prispievali na splátky... ak niekto z nich nepracuje, tak by mohol byť s malou, kým ty budeš zarábať... a manžel by si mal vyriešiť vzťahy s rodinou - veď oni si musia byť vedomí toho, že mu pomohli k dlhu, tak by mali byť aj nápomocní keď treba, hlavne teda jeho sestra, keďže si tie peniaze požičiaval na jej svadbu... aj to nie celkom chápem, čo to bolo za sumu, veď keď ide len o samotnú svadbu, to sa dá vyriešiť aj za pár stoviek... alebo ma napadá jedna nie veľmi príjemná myšlienka - že pravda je niekde inde a ty o tom nevieš...

drobec87
autor
18. jan 2014

@bajana Svokra by najradšej od nás vzala všetky peniaze. Podľa nej nám nič netreba, malej minimum, mieša sa do všetkého ... Bodaj by to trvalo len 2 roky, to nejak vydržím. Dá sa zistiť do kedy bude ten exekútor sťahovať peniaze?

bajana
18. jan 2014

@drobec87 urcite, a vy s nim nijako nekomunikujete? ak nie priamo s nim, tak nech skusi manzel oslovit mzdovu uctaren v praci, to stahovanie ide cez zamestnavatela...
a 2 roky ako dobu som myslela, pretoze by si sa mala vratit do prace a s tvojim platom sa to bude hned lepsie riesit, nie?

drobec87
autor
18. jan 2014

@sissy27 To viem aj od svokrovcoch, že šlo o svadbu. Švagriná chcela poriadnu, aj keď na ňu nebolo. A už je aj rozvedená. Neplatí, lebo to bolo akože od rodičov a rodičia majú vieš kde ... Vraj nech je manžel rád, že mu mama ( svokra ) nespočíta čo on ju stál od narodenia. Nemám k tomu čo dodať, lebo ma to vytáča !

macamac
18. jan 2014

@drobec87 a to muž požičal peniaze pre rodičov, aby vystrojili svadbu dcére? či ako?
a inak, svadba je hlavne o tých dvoch. nechápem,prečo sa rozhodli pre väčšiu svadbu, ak nemali peniaze.
dá sa aj o dvoch svedkoch
alebo si ju mali platiť sami
nikde nie je písané,že rodič má utiahnuť celú svadbu
toto nechápem 😒

kaja01
18. jan 2014

@drobec87 Keď píšeš, že splátky sú 200-300 EUR mesačne to znamená, že exekútor poslal príkaz na exekúciu zamestnávateľovi a ten mu sťahuje podľa výšky platu. Vo vašom prípade by som ja osobne išla za exekútorom a veriteľom (ten komu dlhujete) a skúsila si sním dohodnúť splátkový kalendár na pevnú sumu, síce budete splácať dlhšie a vyššie úroky, ale určite to budú menšie úroky ako u nebankoviek. Ak veriteľ bude súhlasiť so splátkovým kalendárom, exekútor by mal zastaviť exekúxiu u zamestnávateľa a vy by ste každý mesiac platili priamo exekútorovi. Inak nechápem prečo ste sa nesnažili kontaktovať exekútora hneď ako ste vedeli, že začne exekúcia.

draik
18. jan 2014

Ak ma manžel na krku exekútora, dostane sa na čierny zoznam a ani bezprostredne po skončení exekúcie mu banka pôžička nedá. Pri danej sume a danej finančnej situácii navyše bude pravdepodobne potrebné ručenie napríklad hodnotným autom alebo nehnuteľnosťou.

habibi78
18. jan 2014

Pozicia vam jedine nebankovka, ale na úrokoch to preplatite, neodporúčam

sissy27
18. jan 2014

@drobec87 no ja sa úprimne čudujem tvojmu manželovi, že keď majú takéto vzťahy v rodine (a nehovor, že predtým takí neboli, lebo tomu neuverím), že vôbec si bral pôžičku kvôli nim...veď svokrovci mohli založiť dom aby bolo dcérenke na svadbu, rovnako by to mohli spraviť teraz aby sa vyplatil dlh... bohužiaľ, je to na jeho pleciach, a na vašom mieste teda skúsim dohodu s exekútorom a hľadať spôsob, ako sa môžeš zamestnať aj ty, nečakať ešte dva roky doma, to vám nepomôže...

drobec87
autor
18. jan 2014

@macamac To ani ja nechápem :( No požičal peniaze kôli svojim rodičom, aby zaplatili svdbu dcére ( manželovej sestre ). ... My sme mali svadbu ako píšeš - 2 svedkovia, oslava doma spojená s krstinami 🙂

draik
18. jan 2014

@bajana
Zamestnávateľ vykonáva zrážky na základe exekučného príkazu. Svojvoľne ich znížiť nemôže.

bajana
18. jan 2014

@draik to som nikde netvrdila 😉 len som myslela, ze tam by mu mohli povedat, kolko mu este ostava splatit....ale to tam asi nebudu vediet....

83lenka83
18. jan 2014

Ahoj, na jasle potrebujes cca 50 eur mesačne, okolo 230 eur mesacne prispieva štát, overovala som si to par mesiacov dozadu, takze najst si pracu a postarať sa o lepší zajtrajsok. Veľa šťastia.

majusqa77
18. jan 2014

@83lenka83 ale ak poziada o 230€ prispevok, pride o rodicak...

83lenka83
18. jan 2014

Ano samozrejme ale moze pracovat a zarobi urcite viac.

azbestica
18. jan 2014

@drobec87 podla mna to nie je dobre riesenie vasho problemu. ja viem ze 500 eur mesacne je pramalo, ale pozicka vas problem nevyriesi. uvazovala si o tom ze aj pozicku bude treba splacat??? v banke vam ked mate exekuciu pozicku nedaju. zase vam daju pozicku len v nejakej uzernickej nebankovke za urok taky ze sa vam panenky pretocia. co sa tym vyriesi ze jeden dlh splatite a budete mat hned druhy. predpokladam ze exekuciu mate tiez kvoli nesplatenej pozicke. mam pravdu? ja byt na tvojom mieste tak si najdem nejaku pracu bud na polovicny uvazok (hoc co aj zachody umyvat, letaky roznasat...) alebo daku pracu na doma. alebo nech si manzel najde este jeden job. inak sa z dlhov nevymotate

matozazzo
18. jan 2014

Tu ide o nieco ine. Pytas sumu 5-7000€, to je riadna palka. Bohuzial ti nikto nepozicia ak mas exekuciu, aj 5 rokov po nej kludne. Ale. 500€ mesacne nie je malo a da sa z nich vyzit. Si doma byvate u svokrovcov... ak my dame na podnajom 200€, z 300€ musim vyzit. Poznam aj rodiny, co su na tom horsie.
Boli sme tiez v situacii, ked neboli peniazky. Tiez sme si pozicali. Ale vedeli sme ze mame z coho splacat. Dalsia vec, nemozes ostat doma. Musis do prace, jasle ti pokryje RP ale budes v pluse o svoj prijem.
A co tak keby pozicku vzali rodicia? Alebo svokrovci? Dnes daju niekedy vyjodnejsie dochodcom ako pracujucim..
Len stale mam pocit ze si nenapisala pravdu...

martinkatinka
18. jan 2014

Exekútor mu môže sťahovať z platu len toľko, aby ste vy ako rodina mali životné minimum... čím viac zarobí, tým rýchlejšie splatí pôžičku... tak by som to riešila tým, že buď teda pohľadá lepšie platenú robotu alebo ak vám chýba, tak robotu popri tejto, kde nebude oficiálny príjem, aby ste si prilepšili.
Vieš, chyba bola na začiatku, nemal si brať pôžičku na svoje meno, keď to neboli peniaze pre neho.