V roku 2016 som bral hypotéku a v roku 2021 refinanc. Vzťahuje sa na nás štátna pomoc?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Nevzťahuje sa štátna pomoc pri hypotéke sa ani na prípad, keď som si v 2016 bral hypotéku a v 2021 sme robili navýšenie hypotéky refinancom v rovnakej banke ako sme mali pôvodnú hypotéku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak Vám tam píše kombináciu účelu (na aktuálnej úverovej zmluve), tak sa na Vás pomoc vzťahuje. Kombinácia účelu je napríklad kúpa + refinanc, alebo výstavba + refinanc.

Ak tam máte iba refinancovanie, bohužiaľ sa to na Vás nevzťahuje.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk