Ak sa mi posunula menštruácia, posunie sa mi aj ovulácia?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

snažíme sa o bábätko, 3 mesiace som užívala len kyselinu listovú. Cyklus mávam 32 - 34 dní. Od tohto mesiaca som začala užívať Fembion1. Podľa ovulačnych testov som mala ovuláciu na 20. deň cyklu, ale menzes mi začal na 27. deň.

Ak sa mi posunula menštruácia, posunie sa mi aj ovulácia?

Mám si nanovo zapisovať výsledky ovulačných testov?

Je Fembion 1 dobrý výživový doplnok?

Nie je lepší Infolic alebo Gynex?

Predošlé tehotenstvo som užívala Duphaston. S tým by som chcela počkať, ak by to nešlo s voľne dostupnými doplnkami.

Ďakujem

Dobrý deň,

Femibion je dostačujúci.

Samozrejme, že sa Vám s menštruáciou posunie aj obvyklý čas ovulácie. Na ovulačné testy sa ale nedá na 100% spoľahnúť.

Doporučila by som Vám, aby ste mali nechránený pohlavný styk 2-3x týždenne v rámci celého cyklu, a to predovšetkým ak máte nepravidelný cyklus.

Duphastonu sa nebojte, ten prípadné tehotenstvo iba podporí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník