Aká je optimálna výška sliznice maternice v čase ovulácie?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sliznice maternice. Dnes mám 11. deň cyklu (cyklus mávam 23 dňový) a lekár mi sonom nameral výšku 9 mm. Podľa sona mám práve ovuláciu.

Je to veľa?

Aká je optimálna výška sliznice maternice v čase ovulácie?

Lekár mi odporúča hysteroskopiu.

Existuje aj iná alternatíva okrem HAK na zníženie výšky sliznice?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vami uvedená výška je typická skôr pre koniec menštruačného cyklu pred menzesom. Zopakovala by som vyšetrenie tesne po menzese. Pokiaľ sa v dutine nachádza polyp, bude jasne viditeľný a hysteroskopia potrebná.

Výšku sliznice maternice vieme následne pekne korigovať vhodne zvolenou hormonálnou antikoncepciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník