Aká je šanca na otehotnenie, keď mám znížený AMH?

Zodpovedané
3. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

O dieťa sa snažíme viac ako rok. Boli sme v Heliose, máme za sebou spermiogram a odbery krvi. Spermiogram bol dobrý. Ja mám emdometriózu od roku 2019, kedy som podstúpila laparoskopiu. Ako ďalší postup nám navrhli priechodnosť vajcovodov.

Keď je znížené AMH, aká je šanca?

Koľko času mi ostáva na otehotnenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri endometrióze je jednoznačne indikované vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov.

Pri AMH pod 1 by bolo už závažnejším nálezom. Pri Vašom výsledku je načase plánovať tehotenstvo a pristupovať k manažmentu aktívne. Neskoro ešte nie je 🙂

CAR Vás už bude navigovať ako ďalej.

Držím Vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník