Aká je šanca otehotnieť počas dojčenia?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

dojčím 10-mesačné dieťa a túžim otehotnieť.

Aká je šanca otehotnieť počas dojčenia?

Menštruáciu som ešte od pôrodu nedostala, preto si neviem sledovať plodné dní.

Ako zvýšiť pravdepodobnosť bez toho, aby som musela dieťa odstaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nepravidelnom dojčení (napríklad cez deň bez dojčenia a večer uspávať s dojčením - alebo aj v inom režime) môže postupne cyklus naskočiť.

Je však skôr pravdepodobné, že dojčenie budete musieť nie len obmedziť na minimum, alebo aj úplne ukončiť, aby sa Vám cyklus a to predovšetkým ovulácia obnovili.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník