Je šanca otehotnieť počas menštruácie?

timkaaaaa
24. okt 2021

Ahojte . Myslíte si že je možné otehotniet počas menštruácie? Mali sme nechránený styk v prvý deň a momentálne o 3 dní by mala prísť dalsia menštruácia len som tak zmätená. Nikdy menštruácia nevyplývala na moje prsia ani pred ani počas menštruácie som ich nemala citlivé naliate alebo bolestivé teraz su... iné príznaky do úvahy neberiem keďže môžu byť aj z blížiacej sa menštruácie.. zaujíma ma len vás názor pretože ja tomu vôbec neverím len každý v mojom okolí tvrdí vraj šanca je stále

janai1
24. okt 2021

@timkaaaaa šanca je stale... Kopu žien otehotnelo počas MS

timkaaaaa
autor
24. okt 2021

@janai1 áno ale väčšinou mali styk v posledný deň a ja v prvý ajtak je to možné? Test si robiť ešte nechcem keďže o 3 dní mam dostať menštruáciu tak chcem počkať a po prípade urobiť test keď skončí

janai1
24. okt 2021

@timkaaaaa každý jeden krát keď máš nechránený styk je šanca ze otehotnieš... V akýkoľvek deň cyklu

timkaaaaa
autor
24. okt 2021

@janai1 ďakujem za odpoveď 🙂

belaanabela
24. okt 2021

@timkaaaaa áno šanca je👌 kamoske sa to stalo , Dnes už má synak 20 rokov

timkaaaaa
autor
24. okt 2021

@belaanabela a bude možnosť aj keď teraz tie krámy dostanem ? Lebo rozmýšľam ze test si urobím keď skoncia

noemikatka
24. okt 2021

@timkaaaaa ak ti pride ms test už nemá význam robiť jediné ak by si mi mala veľmi slabý a krátku alebo ponej stále niake príznaky teehu😊

sense
24. okt 2021

To ze nemá vás príznaky pred ms a zrazu máš nemusí hneď znamenať že si tehotna keďže hormonálna hladina sa mení...
Pokiaľ máš ale nechránený sex tak otehotnieť môžeš, ono nezáleží ci máš pred ms alebo po nej alebo ci si v strede cyklu ale to kedy máš ovuláciu a tu môžeš mať tiež vplyvom hormónov posunutu.
Počkaj ci ms príde a ak nepride sprav si test. Aj keď teda ak by si mala byť tehotná z toho styku v 1.den ms tak už by ti test ukázal ci si al nie si keďže by sa za tu dobu oplodnene vajíčko už uhniezdilo, keďže uhniezdennie trvá cca 10-14dni. Plus ak tie príznaky by boli kvôli tehu tak ti test ukáže už výsledok.

timkaaaaa
autor
24. okt 2021

@sense jasne chápem ako jediný priznak sú fakt tie prsia lebo ostatné pripisujem ms keďže sa blíži v prvom tehotenstve som priznaky nemala len meškajucu ms v druhom som zistila tehotenstvo len náhodou pretože som menštruáciu mala som už popletena takže počkám na tu menštruáciu a uvidím

timkaaaaa
autor
24. okt 2021

@sense ide len o to ze tie priznaky ktoré mam teraz sú zrazu iné ako keď mám stále pred MS čiže len ma napadlo ci to náhodou nemôže byť tým a ci je šanca poznám svoje priznaky na spamätať a keďže sú zrazu iné uvazovujem len nad tou možnosťou ci príde ms alebo nepríde veľmi ako šancu neberiem pretože som bola tehotná a menštruáciu som ajtak dostala

luci_ba
24. okt 2021

@timkaaaaa vždy je šanca. Ak je to tak a ako píšeš, ak by si naaahodou aj bola tehotná, test uz by ti teraz ukazal pravdu. Tak šup ocikat test a vieš na čom si. 😉

sense
24. okt 2021

@timkaaaaa kedysi som aj ja toto tvrdila príznaky poznám prečo by mali byť zrazu iné, zmena nastala minulý rok po MA, jeden mesiac bolia prsia na hovädo,ani dotknúť sa ich, potom dva mesiace nič úplne žiaden náznak že by mala ms prísť a potom zas pre istotu aj s bolesťami krížov...
Ale ako píšem ak by si mala byť tehotná z toho styku v 1 den ms plus bolesť pŕs ako príznak tehu, tak ti test ukáže už 100perc výsledok, pretože príznaky tehu au v dôsledku z hladiny hcg kt sa produkuje po uhnuezdenia vajíčka. Držím palce nech máš výsledok aký si želás..

desore
24. okt 2021

@timkaaaaa Hlupost prveho zrna. Pocas menstruacie neovulujes, mozes 1.den po menstruacii. Takze tehotna nie si.

lucia147852
24. okt 2021

Otázka tu znie, či ti pred ms prebehla ovulacia. Ak na 100% vieš že áno, tak je to vylúčené. Avšak ak ovulacia neprebehla, krvácanie nie je menstruacia v pravom zmysle slova a cez takú otehotnieť mozes.

mattkapd
24. okt 2021

@timkaaaaa áno druhý krát som otehotnela na 28DC teda v čase keď niekomu ma prísť už MS.. A tretí krát som otehotnela na 24DC teda akoby 4 dní pred MS ale ja mávam nepravidelne cykly preto aj viem kedy sa zadarilo

timkaaaaa
autor
24. okt 2021

@desore lenže treba pozerať aj na to koľko sa dokážu spermie v ženskom tele udržať alebo lepšie povedané prežiť

timkaaaaa
autor
24. okt 2021

@desore preto sa pýtam ci to je možné lebo poznám ženy ktorým sa to stalo

timkaaaaa
autor
24. okt 2021

Ale ďakujem každej za názor a radu 🙂 proste si urobím test a viac špekulovať nebudem 🙂

marssellitta
25. okt 2021

@desore ked ma niekto nepravidelnu ovulaciu (aj ja ju mam posunutu o viac ako tyzden), tak je to mozne... pokial je ovulacia neskor, spermie sa v tele drzia niekolko dni, je to mozne ... sama poznam par, sa spoliehali, ze cez menstruaciu sa otehotniet neda a je z toho uz trojrocna dcera 😁 takze netreba sa na to urcite spoliehat...

desore
25. okt 2021

@timkaaaaa Dokazu prezit az 5 dni. Silno pochybujem, ze preziju, ked ph je pocas menstruacie vyssie.

desore
25. okt 2021

@marssellitta Pokial mali styk posledny alebo predposledny den menstruacie, zena uz len spinila, tato moznost je, ale nie cez 1. alebo 2.den.

hana92
12. nov 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať že keď som mala s partnerom pohlavný styk 1den na menštruáciu 5marca a ja som brala aj tabletky na oplodnenie že som mala veľmi slabú menštruáciu a potom som zistila že som tehotná a na ultrazvuku ukázalo presný termín pôrodu 5teho decembra 2021 a to som teraz v 37tyzdni takže mohla som vtedy otehotnieť skôr keď tak vychádza ďakujem vám pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre