Aká je tolerancia výpočtu týždňa tehotenstva podľa menštruácie/podľa sona?

Zodpovedané
11. máj 2022

Dobrý deň, pani doktorka.

V 5+1tt podľa ms som bola u mojej pani doktorky, ktorá potvrdila začínajúce tehotenstvo sonom, kde bolo vidno 3 mm gestačný vak. O 2 týždne čiže v 7+1 tt som bola na opakovanom sone, kde už bolo 4 mm bábätko s bijúcim srdiečkom ale podľa sona sedelo iba na 6+1tt. Cykly som mávala viac-menej také v rozmedzí 31-34 dní, čiže to znamená, že som mávala ovuláciu niekedy na 18. až 20. deň.

Preto sa chcem spýtať, či je týždňový rozdiel v datácii v poriadku, prípadne koľko dní + - je tolerujúcich v rozdiele medzi sonom a poslednou menštruáciou?

Vopred ďakujem za zodpovedanie otázky a prajem Vám krásny deň.

Dobrý deň,

je to absolútne v poriadku. Najpresnejšie meranie bude v okolí 10-12gt., následne bude ten rozdiel jasný. Termín pôrodu nie je potrebné meniť, pokiaľ ten rozdiel nie je viac ako týždeň (niekto toleruje dokonca 2 týždne).

Ak bije srdiečko, všetko je pre začiatok v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník