Podľa čoho sa určuje týždeň tehotenstva?

marekdianka
11. jan 2013

Podla sona ci podla poslednej menstruacie? Doktorka nam povedala ze podla menstruacie sme v 8 tyzdni a podla sona 7.

anieli_1
11. jan 2013

@marekdianka ano podla poslednej menstruacie a potom podla velkosti babatka maju na to tabulky lebo nie vzdy ma zena ovulaciu presne v strede cyklu 😉

euka210
11. jan 2013

podla posl. mens...no obcas to zmenia podla velkosti babetka

liwqa
12. jan 2013

@marekdianka ahoj, aj ja mam rozdiel medzi terminom podla sona a PM tyzden, ale uz teraz v nemocnici sa riadia podla poslednej menstr.pokial si uviedla skutocny datum, nie len orientacny

soldi
12. jan 2013

@marekdianka pokial ma zena pravidelny 28dnovy cyklus, tak podla menstruacie. pokial je nepravidelny, tak podla sona v 12tt, ktore je najpresnejsie.
do 12tt to aj podla sona moze lietat hore dole dva tyzdne. tyzden je skutocne uplne jedno.

plus by som upozornila este na jednu vec, ked si napr. 7+4 tak si sice v osmom tyzdni, ale gynekolog to berie ako siedmy tyzden, kedze pre nich su podstatne ukoncene tyzdne, nie rozbehnute 🙂

niki0121
12. jan 2013

Podľa poslednej menštruácie. Ja som po pôrode dostala menštruáciu, druhú mi meškala a tretia sa už nedostavila vôbec. TP mi vypočítali podľa dátumu menštruácie , ktorá bola nepravidelná a synček sa narodil 4.40 v deň termínu.

zuzi0911
12. jan 2013

podla poslednej ms a sona.ale aj tak je tam plus minus 2 tyzdne.

juliakola
5. nov 2014

@soldi ahoj. bola som pred mesiacom u lekara. povedal ze som v 6 tyzdni podla ultrazvuku. dnes som bola objednana na odbery - cize som mala byt v 10 tyzdni t. dnes mi robil ultrazvuk, aby skontroloval ci je babetko tam, a povedal ze odbery este nie, lebo som len v 8 tyzdni. tak ma objednal na odbery o 2 tyzdne. ako to?

katarinka289
5. nov 2014

Podla poslednej menstruacie s tym,ze sa vzdy rata s tym,ze si mala ovu v strede cyklu.No ak mas nepravidelne,tak moze byt rozdiel tyzden,kedze si mohla otehotniet aj koncom cyklu.Tiez som podla UZV od zaciatku o tyzden menej

katarinka289
5. nov 2014

@soldi tyzden dva v tabulke nie je jedno.Trippel testy su potom nepresne a prave preto velakrat vyjdu pozitivne....a tie tyzdne tiez asi zalezia od gynekologa,ako to pocita.Ja ked som napr.23+4 ,tak hovori 24tt

soldi
5. nov 2014

@juliakola na zaciatku je babatko velmi malinke, preto urcovanie velkosti podla sona nie je velmi spolahlive, odchylka +- dva tyzdne je bezna 🙂

@katarinka289 tripple testy su celkovo nepresne, moderni gyn robia uz len NT screening. pokial ma zena nepravidelny cyklus, tak to rozpatie tyzden dva tam bude vzdy, kedze podla sona sa to neda urcit na den presne.

to pocitanie, ano, zavisi od gyn, ale vacsina berie do uvahy az ukonceny tyzden, nie prebiehajuci- mam na mysli rozne testy a screeningy 🙂

katarinka289
5. nov 2014

@soldi to urcovanie velkosti zalezi aj od kvality UZV.Mne uz pri prvej navsteve,ked som mala byt v 7tt,povedala,ze to vyzera len na 5+nieco...a taky rozdiel je to dodnes

soldi
5. nov 2014

@katarinka289 kvalita sona plus sikovnost gyn plus spolupraca babatka. prilis vela premennych na urcenie spolahliveho vysledku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre