Aká liečba ma čaká, keď mám HPV 16?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

navštívila som gynekológa kvôli meškajúcej menštruácii. Cytoster výsledok bol ľahké zmeny na bunkách. Potvrdený HPV 16.

Aká bude liečba?

Čo ma čaká?

Čo ak to mám aj v bunkách?

Budem mať rakovinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

HPV vírus spôsobuje zmeny na bunkách.

Postup vo Vašom prípade bude pravidelné sledovanie a teda kontrola s pravdepodobne 4 - 6 mesačným odstupom.

Zatiaľ si posilnite imunitu napríklad užívaním preparátu Indol woman a pre partnera Indol man.

Prípadne je možná aj lokálna aplikácia prípravkov na podporu eradikácie HPV vírusu. Napríklad Papilocare, do doby kontroly.

V naprostej väčšine imunitný systém zvládne poraziť HPV vírus a nález sa ďalej nemení, dokonca sa upraví.

Poraďte sa so svojim gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník