CIN 3 a HPV 16 pozitívny

spalviktoria
23. okt 2021

Ahojte baby, chcem sa podeliť o môj problém a zároveň opýtať sa či niekto má take podobné skúsenosti.
Minulého roka v auguste som bola na prvej konizacii( výsledky z biopsie boli CIN2) následne som sa dala zaočkovať 2 dávkami Gardasil 9, v júni tohto roku som bola už na druhej konizacii( výsledky CIN 3, ťažká dysplazia), teraz po 3 mesiacov od konizacii som bola na kontrolný cytoster + mi zobral gynekológ na HPV. Výsledok z cytologie ešte neviem ale HPV 16 mám pozitívny. Preto sa veľmi bojím ako to všetko dopadne. Poprosím o radu od vás ktoré ste si takým niečím prešli.
Ďakujem 😔

123369
23. okt 2021

@spalviktoria ahoj, tiež som bola 2x na konizacii,hpv mám 16 a 18 tak sa mi marí,bolo to v roku2016 a 2017. Už po prvej som sa dala tiež zaočkovať. Keď som o rok zistila, že musím ísť znova a podľa výsledkov som to mala ešte horšie ,no zrútil sa mi svet. Asi ti nemusím opisovať pocity a strach. Vtedy ma ginekolog poslal aj imunologovi a tá mi nasadila lieky isoprinosin a nejaké injekcie do zadku. Potom som mala výsledky ok.Teraz som tehotná .No ten strašný stres čo mám pri každej jednej prehliadke . To už bude asi stále.Poradit ti neviem, nemám ako,ale aspoň vieš, že niesi sama. Držme si palce,nech je všetko v poriadku ✊✊🙏🙏♥️♥️

spalviktoria
autor
23. okt 2021

@123369 ďakujem , aspoň viem že aj vy máte podobný problém, len ten môj gynekológ mi nič neporadil čo môže brať ( myslím na posilnenie imunity) to.som si všetko prečítala na nete.

123369
23. okt 2021

@spalviktoria a ak si si niečo voľnopredajné kúpila v lekárni?

spalviktoria
autor
24. okt 2021

@123369 A Ešte sa chcem opýtať bol na vyšetrenie aj vás partner ( manžel) alebo sa liečil aj on ? Ďakujem 😉

andrejkap123
24. okt 2021

@spalviktoria ja trosku mimo. Ale zaujalo ma ze si sa dala ockovat na gardasil. Oplati sa este aj v starsom veku ockovat na to?

spalviktoria
autor
24. okt 2021

@andrejkap123 Mne to poradil môj gynekológ, aby som sa dala zaočkovať (mám 39) rokov

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spalviktoria
autor
24. okt 2021

Musím sa opraviť v júni tohto roku som bola.na rekonizacii.

spalviktoria
autor
24. okt 2021

@bambulienka25 A kde máte bolesti? Ja mám také mierne v podbrušku

jasminam
24. okt 2021

@andrejkap123 ja som sa napr.ockovala v 28 cke,evidentne zabrala vakcina,kedze muz ma Hpv a ja som ho doteraz nedostala,az nedavno na to prisiel

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spalviktoria
autor
24. okt 2021

@bambulienka25 a tá kyretaž čo je vlastné

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
123369
24. okt 2021

@spalviktoria nie nebol,ani sa neliečil. Dr mi nikdy nič nespomínal o partnerovi, musím sa ho na to spýtať.

123369
24. okt 2021

@bambulienka25 ja som nemala bolesť, možno prvý mesiac,ale len jemné.

123369
24. okt 2021

@jasminam a ako na to muž prišiel?

andrejkap123
24. okt 2021

@jasminam tak asi sa dam aj ja. Nemala vakcina baby nejake velke neziaduce ucinky? Alebo pohoda?

spalviktoria
autor
24. okt 2021

@andrejkap123 nie žiadne vedľajšie účinky ,vôbec nič

spalviktoria
autor
26. okt 2021

@123369 takze cytologiu mám v norme (síce neviem aké presne mám výsledky z cytologie, budem sa informovať, tak mi dnes prišla správa od gynekológa) , ale ešte mu dnes chcem volať a porozprávať sa ohľadom toho HPV , teším sa že mám dobrú cytologiu

123369
26. okt 2021

@spalviktoria chvála Bohu 🙏,to je perfektné,a budem rada, keď mi napíšeš všetko čo ti ohľadom toho povie. Mňa by veľmi zaujímalo,či sa má liečiť ten partner, alebo nie.Mna bude čakať citologia až porodim,no nemusím ti ale písať , že sa toho vždy strašne bojím. Bože mi ženy podľa mňa stále niečo riešime,aj sono pŕs je pre mňa vždy strašne stresujúce.

spalviktoria
autor
26. okt 2021

@123369 na cytologiu mám prísť o 4 mesiace, vzhľadom na to že mám ten HPV 16, a manžel nemusí ísť na vyšetrenie, pretože aj on má ten vírus, máme si kúpiť tablety Inodal partner a obidvaja ich máme užívať.

mirka2405
26. okt 2021

@spalviktoria …ja som dlhodobo uzivala Indonal women…

spalviktoria
autor
26. okt 2021

@mirka2405 ako dlho ste ho užívali? A pomohol vám?

123369
26. okt 2021

@spalviktoria ja som užívala indol 3c hneď samí prvý krát,ako mi dr povedal, že mám zlé výsledky, ešte pred konizaciu. On mi to nekazal,sama som si ho kúpila. Na kontrolu som išla o pár mesiacov,povedal mi , že výsledky su lepšie ale teda konizacii sa nevyhnem. Taktiež mi povedal, že tieto tablety neublížia,ale ani nepomôžu. Myslím že tie tvoje budú na rovnaký spôsob asi,ale za skúšku to určite stojí .

meggi28
7. mar 2022

@spalviktoria ahoj ja som si tym presla od konca roka 2020 kedy som po porode mala prvy zly ster a vysokorizikove HPV. Uzivala som cisto prirodne produkty, pre mna su top a po pol roku som mala treti ster ok a po roku som sa zbavila aj HPV. Takze som sa konizacii vyhla lebo sommsi dost slusne imunitu posilnila a myslim ze aj po konizacii to je potrebne nech sa to nevrati. Ide o obnovu zdravych buniek na krcku.

majoslava
14. mar 2022

Ahojte, ja riešim podobne uz 2 roky..HPV vo vaginalnom okraji... Mam za sebou konizaciu, rekonizaciu, odobrali mi maternicu a stale HPV pozitivny, tak som mala dalsi zákrok a snažili sa mi to tkanivo odstrániť... No neúspešne stale je výsledok pozitivny.... Akurat riešia lekári ze mi to ožiaria... Odporučili mi ockovanie... Ze ked sa liečim partner ma moze znova nakazit... Veľmi váham, viem ze je to jediná vakcína proti rakovine... Liečim si aj imunitu ale výsledky zatiaľ po 5 mesiacoch na bode mrazu😔

meggi28
14. mar 2022

@majoslava ahoj precitaj si moj prispevok vyssie ohladne imunity 🙃

majoslava
14. mar 2022

@meggi28 užívala som aj prírodné produkty.... Chlorella, jačmeň, spirulina dlhodobo.... Indol3C aj graviolu... Pila som aloe vera... Mumio gold som brala... Ked som po poslednom kontrolnom stere bola stále pozitivna zašla som za imunologickou... Ta mi nasadila Imunor a Isoprinosine vo vysokých davkach...

spalviktoria
autor
14. mar 2022

@majoslava Dnes som volala o výsledky z cytologii po 4 mesiacov od prvej cytologii a zase sú zlé, zasa má odporúčajú na už tretiu konizaciu, ale už ma to nebavi každé pol roka chodiť na konizaciu, zajtra idem za mojím gynekológom a na rovinu mu poviem nech mi amputuje celý krčok alebo aj maternicu

meggi28
14. mar 2022

Precitajte si o tychto produktoch, mne ich odporucila znama pomohli jej pred konizaciou, mna zachranili takisto, plus mi upravili cholesterol atd., synovi vyliecili alergiu, a dalsim dvom kamaratkam pomohli ako aj mne so zlymi sterami a odstranili hpv. Plus ja som uz 2 roky ani soplik nemala okolo deti takze mozem na 100% povedat ze funguju a mam k tomu kvantum podkladov, prednasok atd. Nie som ani dilerka, ani predajca len zakaznicka ktorej velmi pomohli pretoze som presne tak ako vy bola smutna, zufala a v obavach co bude dalej.