Aké možnosti liečby migrény pred menštruáciou má gynekológ?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom migrény.

Je možné liečiť migrénu, ktorá súvisí s menštruáciou aj inak ako Ibalginom?

Má gynekológ nejaké iné možnosti?

Migréna sa objavuje cca 2-3 dni pred menštruáciou a po jej začatí odznieva.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží či ide o migrénu s aurou alebo bez. A bolo by tiež vhodné absolvovať vyšetrenie u neurológa, ktorý zrealizuje potrebné vyšetrenia a vyjadrí sa, či sa skutočne jedná o migrénu.

Podľa toho sa zvolí vhodná neurologická, prípadne vhodná hormonálna liečba od gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník