Aké nežiaduce účinky by mohli nastať pri braní Bigitalu a HAK s estrogénom?

Zodpovedané
6. sep 2022

Dobrý deň,

ďakujem za zodpovedanie mojej predošlej otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Pri braní Bigitalu a hormonálnej antikoncepcie s estrogénom aké nežiaduce účinky by mohli nastať?

Pri užívaní Bigitalu by sa mohol brať Drovelis?

A jednozložková by bola vhodná?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ide o riziko vzniku trombembolizmu pri vysokom krvom tlaku. Ak ste liečená a tlak krvi je pod kontrolou, vhodne zvolenú hormonálnu antikoncepciu užívať môžete.

Drovelis je novodobá antikoncepcia s inou formou estrogénov ako ostatné antikoncepcie. Je vhodnou voľbou práve vo Vašom v prípade.

Prípadne vhodnou a bezpečnou je jednozložková antikoncepcia - v tabletkovej forme alebo ako vnútromaternicové teliesko.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník