Akú antikoncepciu, ak beriem Bigital a Cinarizin?

Zodpovedané
3. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som užívať antikoncepciu. Mám bolestivú ovuláciu, silnú menštruáciu, PMS. Z tohto dôvodu by som chcela užívať. Užívam na tlak Bigital, Cinarizin na točenie hlavy, nakoľko trpím častým točením hlavy.

Vedeli by ste mi poradiť ktorá by bola vhodná pre mňa?

Takú by som chcela, aby mi nezhoršila točenie hlavy.

Ďakujem.

Dobrý deň,

čo sa týka Cinarizin, tam problém s voľbou hormonálnej antikoncepcie nie je.

Problémom je Bigital. Zvážila by som antikoncepciu Drovelis, vaginálny krúžok alebo teliesko.

Ideálne je však vo Vašom prípade antikoncepciu s obsahom estrogénu neužívať.

Skúste Agnucaston.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník