Aké opatrenia je nutné dodržiavať po odstránení polypu?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

na preventívnej kontrole cca pred 3 týždňami mi bol zistený 2 cm polyp. Mám 25 rokov a lekárka mi odporúča odstránenie. Zatiaľ som sa ešte na to neobjednala.

Ako dlho je potrebné dodržiavať sexuálnu abstinenciu a nekúpať sa po odstránení?

Kde v Košiciach je najlepšie taký zákrok podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

dva týždne po zákroku by ste sa mali šetriť, pohlavne abstinovať a nekúpať sa (len sa sprchovať).

Kde v Košiciach a okolí zákrok podstúpiť Vám neporadím. Nepôsobím na východnom Slovensku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník