Aké sa vykonávajú vyšetrenia na zistenie plodnosti?

Zodpovedané
8. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať aké vyšetrenia sa robia žene, ak sa má zistiť či je plodná?

Mám 36 r a 1 dieťa.

Ďakujem.

Dobrý deň,

záleží predovšetkým od anamnézy, vyšetrenia sú individuálne.

Základom je odber anamnézy (otázky ohľadom cyklu, jej zdravotného stavu a partnerovho, …), objektívne vyšetrenie, ultrazvuk (vrátane potvrdenia ovulácie), hormonálny profil, prípadne laparoskopia, nezabúda sa ani na partnerov spermiogram. Podľa výsledkov sa po príčine sterility pátra ďalej.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník