Aké sú moje výsledky z histológie po kyretáži?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom histologického nálezu po missed abortion (7. týždeň) po IVF. Pán doktor mi povedal, že nenašli žiadnu príčinu.

V náleze je napísané: regresívne zmenené súčasti plodového vajca bez hyperplázie trofoblastu a bez zápalových zmien.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

histologický výsledok je typický pre danú diagnózu. Príčina sa v úplnej väčšine prípadov z histologického výsledku nezistí.

V prvých týždňoch sa vyvíjajú orgány plodu, čo je veľmi zložitý proces. A pokiaľ sa v niektorom bode niečo pokazí, príroda si to zariadi po svojom a plod sa prestane vyvíjať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník