Aké vitamíny mi pomôžu k otehotneniu, ak mám zrasty na maternici?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

na maternici mi našli zrasty a endometr., viete mi poradiť nejaké vitamíny, ktoré by mi pomohli k otehotneniu?

Resp. aj je niečo na takýto problém?

Sú aj vitamíny na zlepšenie kvality vajíčok?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne máte na mysli zrasty v okolí maternice a malej panve pri diagnóze endometrióza. Pretože je rozdiel mať zrasty v dutine maternice. Zrasty v dutine maternice je potrebné operačné rozrušiť. A zrasty, ktoré vznikli v dôsledku endometriózy, tiež ložiská endometriózy a vedľajšie nálezy je možné čiastočne operačne ošetriť a následne sa doporučuje otehotnieť, prípadne sa nasadí vhodná hormonálna liečba, ak žena neplánuje tehotenstvo v najbližšej dobe.

Vitamíny na zrasty nepomôžu.

Čo sa týka kvality vajíčok, môžete skúsiť Inofolic.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník