Ako dlho má žena krvácať po kyretáži?

Zodpovedané
8. okt 2021

Dobrý deň,

prekonala som MA na konci 8. týždňa. 2 dni som krvácala so zrazeninami. V deň zákroku zo mňa vyšiel aj gestačná vak (môj predpoklad podľa veľkosti a tvaru). Následne už bez krvácania.

Mala som robenú hysteroskopiu, kde našli kúsok trofoblastu (zaslané na histo). Zákrok bol 6.10.2021. Dnes ráno som prestala krvácať. Cely deň bol ok (až na hroznú únavu a som bez energie, ale pripisujem to momentálnemu psychickému stavu ). Som už bez krvácania a špinenia. Teraz večer však začínam pociťovať jemne bolesti a po toalete som na papieri našla krv slizkého tvaru. Bolesť je taká niekedy menštruačná, ale zároveň strieľa do konečníka. Túto bolesť som zažila keď som našla krv na toaletnom papieri, keď už moje telo začalo vypudzovať plod, resp. prázdny gestačný vak.

Je to v poriadku?

Ako dlho môže žena po zákroku krvácať?

Ďakujem

Dobrý deň,

po zákroku je normálne krvácanie/špinenie do dvoch týždňov. Maternica sa dočisťuje, hojí a sťahuje.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník