Ako dlho po kyrete mám piť alchemilkový čaj?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

pred tromi týždňami som mala dvakrát za sebou kyret. Odvtedy pijem denne aj liter alchemilkového čaju. Pred pár dňami mi začala ovulácia.

Môžem piť čaj aj naďalej do prvej menštruácie?

Alebo si mám dať počas ovulácie pauzu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne nemám vo zvyku odporúčať užívanie Alchemilkového čaju po kyretážach či iných gynekologických ťažkostiach. A keďže s ním nemám skúsenosti, tak Vám ani neviem odpovedať na otázku.

Po kyretáži je ale potrebné určite počkať 3 mesiace s ďalším tehotenstvom, aby sa predišlo zbytočným komplikáciám pri pôrode (poruchy odlučovania placenty).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník