Ako liečiť časté nutkanie na močenie v 21. týždni?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

som v 20/5tt a mám problémy s močením. Už vyše týždňa mám časté nutkanie na močenie. Gynekológ povedal, že kým to nepáli a nesvrbí, tak by to malo byť ok.

O mesiac mám ísť na vyšetrenie OGGT.

Môžem užívať tento liek?

Môžem ho kombinovať s Femibion 2 a magnézium Galvex?

Poradňu mám až 3.9.2021.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, kľudne môžete daný doplnok užívať. Zvýšte príjem tekutín aj napriek nutkaniu na močenie. Pokiaľ je tam rozvíjajúci sa uroinfekt, baktérie v močovej rúre vycikáte prúdom moču.

Pokiaľ bolo v poradni všetko v poriadku - teda vrátane vaginálneho nálezu a dieťatko nenalieha nízko, tak si stav odsledujte.

Pokiaľ by sa eventuálne zhoršil, vyhľadajte gynekológa skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník