Ako liečiť Covid-19 v 5. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

som v 5. týždni tehotenstva a dnes som zistila, že mám Covid-19. Bolí ma zatiaľ len hrdlo.

Čo mám robiť?

Môj gynekológ má dovolenku. Beriem Femibion a dnes som užila k tomu aj vitamín C.

Môže Covid-19 ublížiť môjmu dieťaťu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve je liečba veľmi obmedzená.

Určite by som užívala vyššie dávky vitamínu C (aspoň 500 mg denne) a vitamínu D (ešte plus 1000 IU denne k Femibionu). Ďalej len symptomaticky.

Najdôležitejšie je zrážať teplotu. Tá predstavuje najväčšiu prekážku pre správny vývoj bábätka. Bezpečný je Paralen. Pri výraznom kašli či iných ťažkostiach kontaktujte obvodného lekára telefonicky. Skonzultujte zdravotný stav a prípadnú liečbu Vám vie predpísať aj elektronicky.

Držte sa!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník