Ako liečiť roky neprestávajúci žlto-zelený výtok?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

už sú to roky, čo sa neustále liečim u gynekológa na výtok. Je žlto-zelený, hlienovitý a ťahavý. Vždy mi vyšli kvasinky. Vždy som vybrala všetky lieky (Macmirror, Lomexin a rôzne iné vklady, dokonca som aj užívala na jedenie nejaké antimykotika a výtok sa ani len nezmiernil).

Vždy ma lekárka odbila, že niektoré ženy to tak jednoducho majú. V decembri som bez odbitia začala zase liečbu a dodnes stále len nejaké vklady, ktoré absolútne nezabrali.

Keď som bola u doktorky naposledy, tak sama uznala, že to vyzerá hrozne. Vraj spraví kultiváciu a určite to vyzerá na antibiotiká. Kultivácia vyšla v poriadku a lekárka dala opäť nejaké guľôčky na vkladanie. Momentálne užívam Gynoflor, ale zatiaľ zmenu nebadám.

Mohol by to byť problém iného charakteru ako gynekologického?

Načo sa prosím zamerať?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedná sa o čisto gynekologický problém. Bolo by vhodné zrealizovať rozšírené stery z pošvy (na sexuálne prenosné ochorenia), teda pokiaľ realizované neboli.

Skúsiť môžete výplachy od Multigynu, mohli by pomôcť zmierniť produkciu výtoku. Zároveň by som doporučila vyskúšať Gynimun intim protect probiotiká. Najskôr aplikovať 10 dní každý deň a následne 1x týždenne dlhodobo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník