Ako liečiť zelenkastý výtok v 18. týždni?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

som v 18. týždni a trápilo ma svrbenie, plus výtok žltkastej až zelenkastej farby. Doktor mi v 16. týždni predpísal vaginálny krém Gynazol. Pomohol mi tak na 2 týždne. Teraz mám už len sfarbený výtok, ale nesprevádza ho svrbenie. Na kontrolu idem až o 2 týždne. Doktor hovoril, že to býva hormonálnou zmenou a v 1. trimestri mi nechcel nič predpísať.

Je niečo voľnopredajné, čo by mi mohlo pomôcť?

Našla som tabletky na vkladanie aj užívanie s názvom Gynimun.

Ďakujem

Dobrý deň,

vaginálne probiotiká užívať môžete. Kľudne do konca tehotenstva 1-2x týždenne.

Čo sa ale výtoku v tehotenstve týka, belavý až do žlta sfarbený výtok je v tehotenstve bežný. Ak ho nesprevádza svrbenie, pálenie, bolesti, tak sa nelieči.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník