Ako pomôcť autistke, ktorá má nepravidelný cyklus?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

dcéra má 10’rokov v 9. rokoch mala prvú menštruáciu. Dostávala ju pravidelne každý mesiac.

9.6.2021 mala menzes, potom 22.6.2021 a odvtedy už nedostala. Dcéra je autistka, preto to tak sledujem.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide ešte o dieťa a Je u nej prirodzené, že cyklus nechodí pravidelne a občas vynechá. Jej hormonálny systém ešte nie je dozretý. Pokiaľ nemá iné ťažkosti, neobávala by som sa.

Veková kategória Vašej dcérky však spadá pod odbornosť detského gynekológa. V prípade akýchkoľvek ťažkostí sa prosím obráťte na gynekológa s danou subšpecializáciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník