Ako postupovať pri opakovanej mykóze v tehotenstve?

Zodpovedané
24. dec 2022

Dobrý deň,

som v 10. tt a už pár týždňov mám neustály pocit svrbenia, sucha a dráždenia v pošve ako pri mykóze. Dokonca už aj registrujem výtok bieložltej farby. Môj gynekológ nepracuje, zastupujúca lekárka povedala, že mi nesmie nič predpísať, že mám robiť max výplach Rosalginom, avšak ten nepomáha.

Vedeli by ste mi, prosím, odporučiť čo by som mohla ešte používať, prípadne ako postupovať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

skúste Clogin výplachy. Obsahujú kyselinu boritú, ktorá kvasinky zabíja. Mohol by pomôcť. Následne si nasaďte vaginálne probiotiká Gynimun intim protect.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník