Ako prebieha štandardné vyšetrenie u gynekológa po šestonedelí?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyšetrenia po šestonedelí.

Ako prebieha štandardné vyšetrenie u gynekológa po šestonedelí?

Čo všetko je nutné vykonať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o štandardné gynekologické vyšetrenie vaginálne - kedy sledujeme zhojenie krčka maternice a prípadné zhojenie epiziotómie/jazvy po cisárskom reze. Následne realizujeme ultrazvukové vyšetrenie, kedy pozorujeme dutinu maternice, či v nej nezostali prípadné reziduá - zvyšky z placenty.

Pýtame sa pacientky či má ťažkosti, ako dlho krvácala po pôrode a tiež či kojí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník