Ako prejsť z Azalie na Softine?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

rada by som vedela váš názor, alebo vašu radu. Už dva roky som brala antikoncepciu Azalia, dcéru som dojčila 1r 8m. Nedojčím už prakticky cca 4m, no nikto mi nepovedal, že potom mám prejsť na inú antikoncepciu, keďže Azalia je nejaká špeciálna kvôli dojčeniu.

Menštruáciu už nemám skoro 3r, odkedy som bola tehotná. Po pôrode som mala iba dvakrát také slabé krvácanie. Teraz mi Dr. predpísal Softine, keď som mu volala aká je situácia, že nemám menštruáciu či je to normálne, a že už nedojčím atď, vtedy mi povedal, že by som mala prejsť na kombinovanú, že odkedy nedojčím tak že som si mala dávať pozor, lebo kľudne môžem otehotnieť.

Otázka znie, ako mám vedieť, či náhodou tehotná nie som?

Priberám myslím že stále, neviem či to je kvôli tým tabletkám, no jesť mi chutí a vôbec nechudnem.

Mám ísť radšej na vyšetrenie, a až potom začať brat ten Softine?

Dnes doberiem poslednú tab. Azalie, a neviem či si dať trosku pauzu a tak prejsť na Softine, no medzi tým žiadny styk. Alebo hneď, alebo radšej to vyšetrenie.

Ďakujem.

Dobrý deň,

tehotenstvo vylúčite tehotenským testom.

Ak tehotná nie ste, môžete plynule prejsť na predpísanú antikoncepciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník