Ako riešiť Candidu?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

už niečo cez vyše roka mám candidu, spustili to antibiotiká, liečili ma čapíkmi, probiotikami... Výtok prestal, cca už pol roka je to ok ale ostalo svrbenie aj konečníka, tak zas predpisovali všelijaké maste a Fenistyl ale neprešlo. Pred mesiacom mi predpísal toto s tým, že to mám pravdepodobne v črevách. Predpísal mi toto (prikladám foto), že toto mi už musí zabrať. Počas liečby som držala prísnu diétu, vylúčila som čo sa dalo ale ja som nepocítila čo najmenšiu zmenu. 🙄 Beriem už rok dole probiotiká Gynimun a dlhodobo Probiofix, brala som aj Wobenzym skoro 300 € som na ne dala. 🤦4 mesiace oregano a nič mi nezaberá. Začala som aj piť čaj lapucho, vraj je proti Candide. Už neviem čo by som mohla ešte vyskúšať, na diéte som naďalej.

Nevedeli by ste mi niečo odporučiť?

Podľa mňa cukrovku nemám, nikdy som nemala mykózu ani po antibiotikách, až teraz naposledy čo som ich brala a to bolo spúšťačom (priateľa nemám).

Ďakujem.

Dobrý deň,

je ale otázka, či máte svrbenie kvôli Candide. Uvedená liečba by si s Candidou mala poradiť a sama uvádzate, že výtok už nemáte.

Skúste Gynexid penu na intímnu hygienu - má príjemný chladivý efekt a Prurigyne krém 3-4x denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník