Ako riešiť môj problém s častým špinením?

Zodpovedané
11. nov 2021

Dobrý deň,

od môjho gynekológa vždy prídem s tým, že všetko je v poriadku a všetko je to hormonálneho charakteru. Mám za sebou 3 prirodzené pôrody. Posledný pred 2 rokmi. Dcérku ešte dojčím na spánok, cez deň už nie. Menštruáciu som mala pravidelnú a to hneď po šestonedelí. Pred posledným tehotenstvom som mala nález na krčku a musela som podstúpiť konizáciu (cin 2). Po konizácii boli výsledky v poriadku už niekoľkokrát po sebe.

Menštruácia mi posledných pár mesiacov začína špinením, ktoré je tmavo-hnedé a trvá minimálne týždeň. Potom sa spustí menštruácia 6 dní. Pri pohlavnom styku mávam slabé hnedé špinenie.

Lekár hovorí, že nič zlé nevidí a je to hormonálne. Mne sa to nezdá. Mám pocit, že už bez špinenia ani nie som. Už mi je aj trápne ísť znova s tým istým k lekárovi. Som aj po prekonanej trombóze pred 12rokmi a v oblasti slabín výraznejšie zdurené žily.

Môžu mi praskať cievy?

Čo mi odporúčate?

Inak nepociťujem žiadne ťažkosti a ani bolesti. Nemávam zápaly a ani mykózy.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

rovnako si myslím, že ide o hormonálnu príčinu ťažkostí. Pokiaľ špiníte týždeň pred menzesom, mohlo by ísť o nedostatočnosť žltého telieska a máte nízku hladinu progesterónu. Nasadenie progesterónu v druhej polovici cyklu by Vám mohli pomôcť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník