Ako riešiť problémy s menštruáciou rok po sekcii?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

som rok po sekcii. Prvú menštruáciu som dostala 6 mesiacov po pôrode. Problém je, že sa mi skrátil cyklus z 35 dní na 24. Týždeň pred menštruáciou mám bolesti v krížoch, nočné potenie, zmeny nálady, nervozitu. Menštruácia chodí nárazovo - väčšinou v noci, alebo ráno. Niekedy tak, že musím prezliecť posteľné prádlo. Prvé dni mám závrate, je mi zle od žalúdka, som nafúknutá a mám dosť silnú menštruáciu. Keď sa postavím, tak doslova zo mna vytečie krv. Trvá to 3 - 4 dni a potom skoro úplne zmizne. Iba mierne špinenie do 7 dní.

Je to normálne?

Dosť ma otravuje ten stav únavy, vyčerpania. Ešte dodám, že nikdy som takúto menštruáciu nemala.

Mám radšej navštíviť svojho gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľa žien má Vami opisovaný priebeh menštruácie.

Ak si to želáte riešiť, je to možné nasadením hormonálnej antikoncepcie. Upraví dĺžku cyklu, intenzitu krvácania, predmenštruačné zmeny nálad a zmizne aj únava.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník