Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa zbavím ureaplazmy?

Zodpovedané
22. okt 2021

Dobrý deň,

pred rokom mi po zápale močových ciest a opakovaných vaginálnych mykózach bola diagnostikovaná ureaplazma. S partnerom sme užívali na predpis obaja tri týždne Doxyhexal, ktorý vraj na ureaplazmy zaberá. Kontrolný ster po mesiaci bol negatívny.

O mesiac som však bola s problémami u lekára naspäť a výsledok: opäť pozitívna ureaplazma. Opäť antibiotiká, tentokrát Azytromicín. Nemám však pocit, žeby som sa tej ureaplazmy zbavila.

Ťahá sa to už rok. Mám lepšie obdobia, v lete som dokonca mala takmer 3 týždne úplne bez problémov, ale zčasu načas cítim jemné pálenie, svrbenie, to vždy keď začne nasadím si vaginálne probiotiká Fytofontana a zvykne to na pár dní pomôcť.

Stav sa mi zhorší vždy po pohlavnom styku. Preventívne užívam aj ženské probiotiká, žiaden parfumovaný papier, spodné prádlo len čistá bavlna, pravidelná hygiena.

Existuje nejaký zaručený spôsob ako sa toho zbaviť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné skontrolovať ster na prítomnosť Ureaplazmy. Nestačí, že máte pocit, že ju máte. Antibiotiká, ktoré ste užívali boli vhodne zvolené, ale samozrejme existuje ešte aj iná alternatívna antibiotická terapia, ak by bola potreba.

Zároveň by som však doporučila, aby sa dal vyšetriť aj partner u urológa. Pravdepodobne Doxyhexal jeho nález dostatočne nepreliečil a predávate si ju navzájom opakovane. Keďže sama popisujete, že máte ťažkosti predovšetkým po styku, skúste ho realizovať s prezervatívom.

Po styku sa vycikajte, ideálne aj osprchujte. Preventívne môžete používať Gynexid penu v rámci intímnej hygieny.

Probiotiká skúste vymeniť za Gynimun 1xt ýždenne preventívne.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.


Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník