Ako sa zbaviť pálenia pri Enterococcus faecalis?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

vždy po styku mávam pálenie zospodu, kultivácie na mykoplazmy, ureoplazmy atď. máme s partnerom negatívne. Niekedy ma páli aj pri močení, moč je negat. ale výter z trubice ukáže enterokoka faecalis.

Ako sa je možné zbaviť pálenia?

Na mykózu to tiež nevyzerá, výtoky nemávam.

Ďakujem.

Dobrý deň,

doporučila by som v prvom rade zmenu polohy pri pohlavnom styku. Prílišným mechanickým dráždením otvoru močovej rúry si spôsobujete ťažkosti. Po styku je potrebné sa ísť vycikať a prípadne aj osprchovať. V deň a deň po styku sa môžete skúsiť ponatierať kalciovou mastičkou.

Malo by to stačiť.

Enterococcus faecalis je prirodzenou súčasťou konečníka. Tam je potreba si dávať pozor na hygienu. Prípadne nepraktizovať anogenitálny styk, ak je vo zvyku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník