Ako si môžem vyvolať meškajúcu menštruáciu?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

mala som pohlavný styk pred 2 týždňami po dlhom čase, cca po polroku. Sex celkom bolel. Mali mi prísť mesiačiky 22. 5., no stále nič. Pila som aj rôzne čaje, hocikedy mi pomáhali, na druhý deň mi prišla menštruácia no teraz vôbec. Tehotenský test je negatívny a niekedy ma bolí v podbrušku a taktiež aj strašne chrbát. Poobede som mala menší hnedý výtok.

Je možné, že na druhý deň mi môže dôjsť menštruácia ? Alebo čo robiť aby som ju vyvolala?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak sa objavilo špinenie, menzes už pravdepodobne príde.

Ale ak pociťujete bolesti v podbrušku lokalizované viac na pravo/či vľavo aj s bolesťou chrbta, môže ísť aj o cystu na vaječníku, ktorá blokuje menštruáciu.

Ak by sa ťažkosti stupňovali, prípadne by menzes meškal 10 a viac dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník