Ako si pomôcť pri nadúvaní a bolesti brucha v tehotenstve?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

som v 9 tt, už tretí deň ma trápi strašné nadúvanie, plyny neodchádzajú vôbec, mám kŕče brucha a ledva sa hýbem. Cez deň som v poriadku, no okolo šiestej sa to začne a trápim sa až do noci. Dnes som mala kontrolu, podľa môjho dr je to v poriadku, no podľa mňa nie je, hlavne tie bolesti. Dám si Espumisan, pijem detský feniklový čaj, no vôbec nič nezaberá a som nepoužiteľná. Snažím sa stravovať zdravo, vynechala som úplne bielu múku odkedy mám takéto ťažkosti, nejem nič čo by ma mohlo nafúknuť. Pohyb mám tiež cez deň, takže nechápem kde môže byť problém.

Naozaj len treba vydržať?

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dobrý deň,

predovšetkým v prvom trimestri ide o pomerne častý problém, ktorý niekedy môže pretrvávať až do druhého trimestra. Väčšinou spontánne ustúpi.

Skúste zameniť Espumisan za Sab simplex. Účinná látka je rovnaká, ale niekedy pomôže viac. Možnosťou je tiež použitie rektálnej rúrky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník